ПОМОГИТЕ КАК ЧИТАЕТСЯ ТЕКСТ ПО АНГЛИЙСКИ например(ВИ ЛАЙВ We live in the 21st century.It is the age

ПОМОГИТЕ КАК ЧИТАЕТСЯ ТЕКСТ ПО АНГЛИЙСКИ например(ВИ ЛАЙВ We live in the 21st century.It is the ageof technologies and information.A "gadget" is a modern word, which usually describes a small electronic device. But nowadays one kind of gadgets is the most popular – it is smartphone.They are very powerful and useful.. Smartphones are usually connected to the Internet using a wireless type of connection. This helps people to be always online.Technologies have pros and cons but it seems to me that the future of technology СПАСИБО!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вид лив ин зе твенти ферст сенчури.ит ис эйдж оф текнолоджис Энд информашион.Э гаджет ис Э модерн ворд,вич южали дескрайбс э смол електроник дивайс.Бат науэдэйс уан кайнд оф гаджетс ис зе мост попьюла-ит ис смартфон.Зей а вэри паверфул энд юзфул.Смартфонс а южали коннектед ту зе интернет юзин э вайрлэс тайп оф канекшен.Вис хелпс пипл ту би олвэйс онлайн.Текнолоджис хэв прос Энд конс бат ит симс ту ми зет зе фьючер оф текнолоджи