ПОМОГИТЕ КТО НИ БУДЬ 5 самых маленьких пословец на казахском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ағайынға менменсу ағат емей немене, Ақылдылар айтқан сөз сағат емей немене. Аға еңбекпен көркем, Бала біліммен көркем. "Анамды жақсы көргендіктен келісін түйдім. Аулымды жақсы көргендіктен желісін сүйдім". Түйін-түйін сырынды түбіңде келіп шын ашар. Бір пайдадан кешкен мың кісімен дос болады.
Гость
1.Тіл-көңілдің кілті. 2.Өнерлі өрге жүзеді. 3.Ел іші -алтын бесік. 4.Адассаң  -көппен адас. 5.Өз елім-өлен төсегім.