Помогите, Look and say. Use must or mustn't. Do not feed the ANIMALS. DO NOT RIDE BIKES. DO NOT PIAy loud music. LEAVE YOUR PETS AT HOME. PUT

Помогите, Look and say. Use must or mustn't. Do not feed the ANIMALS. DO NOT RIDE BIKES. DO NOT PIAy loud music. LEAVE YOUR PETS AT HOME. PUTYOUR RUBBISH IN THE BIN. DO NOT RUN.
Гость
Там, где есть do not, вставляем mustn't, в остальных случаях must