Помогите мне по тат яз надо написать 8 предл о сабаке
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Собака лучший друг человека. Очень добрая и хорошая. Всегда поможет в трудную минуту, если на тебя кто - то напал. Она всегда будет защищать тебя и любить. Когда ты будешь уходить она будет ждать тебя дома, и охранять его. Не зря говорят собака - самый лучший друг человека.
Гость
Эт - бу өйдә хайван. Ул хезмәт итә кешегә. Бар күп төрле токымнары нчы кечкенә декоратив кадәр зур аучылык этләр. Эт кирәк хәрби эзләү өчен җинаятьчеләрнең. Шулай ук булалар, эт-пастухи алар охраняют сарык яки башка хайваннарны. Өйрәтелгән этләр чыгыш ясыйлар цирках һәм сөендерә кешеләрне. Алар махсус этләр, алар булыша слепым кешеләргә. эт - ул бер-нче кеше.