Помогите надо исправить ошибки!! Cats can sing./////// A frog is pink./////// A rabbit is red.//////Dogs can skip.///////A

Помогите надо исправить ошибки!! Cats can sing./////// A frog is pink./////// A rabbit is red.//////Dogs can skip.///////Acockerel has got ten clocks./////Hens can swim.///
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Cats can`t sing.2. A frog isn`t pink.3. A rabbit isn`t red.4. Dogs can`t skip. 5. A cockerel hasn`t got ten clocks.6. Hens can`t swim.