Помогите надо составить диалог используя слова ( Certificate,degree,report card,timetable, помогите пж 30 баллов дается )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- I was given a certificate for a trip to London for the most good grades on the report card in school - And we are only beginning to learn a new degree in science, and our schedule hammered this lesson , I do not know how I will cope . - I think you will do it