Помогите написать 8-10 предложений на тему: "а какое у вас решение проблемы скуки?"(на английском)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When I get bored, which isn't that often, I play games on my laptop or go on youtube to find recent videos posted by my favourite youtubers. If I have the chance to watch amovie or go out with my friends, I obviously do that, sometimes I go to to the cinema. I also like to tease my sibling, I don't know why, its just fun))