Помогите написать письмо по английскому языку You have received a letter from your English-speaking pen friend Jill. ..I'm having a party this weekend. I'm really excited about it, but I want your advice about planning it. ...W...

Помогите написать письмо по английскому языку You have received a letter from your English-speaking pen friend Jill. ..I'm having a party this weekend. I'm really excited about it, but I want your advice about planning it. ...What's the best thing to do for food and why?...What kind of entertainment should I have?...Should I have the party indoors of outdoors?... Write her a letter and answer her 3 questions.Write 100-120 words.Remember the rules of letter writing.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы получили письмо от вашего английском языке друг по переписке Джилл. ..I'm Вечеринка в эти выходные. Я действительно взволнован об этом, но я хочу ваш совет о планировании его. ... Что самое лучшее, что нужно сделать для еды и почему? ... Каких развлечений я должен иметь? ... Должен ли я иметь партия в помещении либо на открытом воздухе? ​​... Напишите ей письмо и ответьте на 3 вопроса. Напишите 100-120 слов. Запомните правила написания писем.