Помогите написать предложения на английском Друга не пригласили на день рождения Мама привезла из Индии чай Контрольная работа написана томом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A friend wasn't invited to the birthday party. My mother brought some tea from India. A test is written by Tom.
Гость
A friend wasn't invited to the birthday . Mother brought tea from India . A test was written by Tom .