Помогите написать пропущеные слова послушайте описание игрушки которую нарисовал Ден и закончите её описание. 1. My toy is monster. 2. Its name is Jute. 3. __________ has got _______hair. 4. ____________ mouth is __________. 5...

Помогите написать пропущеные слова послушайте описание игрушки которую нарисовал Ден и закончите её описание. 1. My toy is monster. 2. Its name is Jute. 3. __________ has got _______hair. 4. ____________ mouth is __________. 5. Its______________ are red. 6. ________ teeth are________. 7. It has got ___________________. 8. Its _________ are ____________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It has got short hair. It mouth is toothy Its finger are red. It teeth are big. It has got tail.