Помогите написать сочинение по английскому про домашнего животного (про кота) не мало и не много

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I’ve got a pet. It is a cat. Her name is Aliska. My pet answers to her name. My pet is two. My pet is grey. My pet is big. I do not teach my pet. My pet is clever. I give my pet fish and meat to eat and water to drink. My pet likes cheese and milk. I do not take my pet for a walk. I like to play with my pet. My aunt looks after my pet.