Помогите написать сочинение "погода в моем городе" на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
погода ин май сити вери вери бед, бикоз из ит Юкрейн. Бай
Гость
I live in the beautiful city ....... In my city, wonderful weather. Through the open window I caress the soft, warm rays of the sun. All the people outside the window somewhere in a hurry, unnoticed in the confusion, how beautiful our city. In Sverre publishing lilt sounds birds sing, enjoying the pure, bright blue sky where no clouds niedinoy.