Помогите написать сочинение про школу на английском. Give a 1.5-2 minute talk about your school. Re

Помогите написать сочинение про школу на английском. Give a 1.5-2 minute talk about your school. Remember to speak about: • the school you study at • your favorite subjects • clubs at your school • •
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2)Do you study these subjects at school? 3)What are your favourite subjects? 4)Which do you prefer, practical work of theoretical work? 5)What are your plans after leaving school? 6)Do your school subjects educate you for life?                                                                                          ответы                                                                 2)Yes/ We do 3) My favourite subject is  Mathematics and History 4) I prefer the practical work 5)  I want to become an engineer after school