Помогите написать транскрипцию данного текста 1. Lulu: Nanny, look at my ballerina! Shes got blue eyes! Nanny: Yes, shes very pretty! 2. Larry: Look at my toy soldier! Hes got dark hair! Nanny: Oh, yes. Hes wonderful! But what...

Помогите написать транскрипцию данного текста 1. Lulu: Nanny, look at my ballerina! Shes got blue eyes! Nanny: Yes, shes very pretty! 2. Larry: Look at my toy soldier! Hes got dark hair! Nanny: Oh, yes. Hes wonderful! But what about Chuckles teddy bear? 3. Larry: Chuckles, what have you got? Is it your teddy bear? Lulu: Oh, clever Chuckles! 4. Larry: Oh no! Look at the teddy bear! Nanny: Oh, Chuckles! Dont be sad!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
[ˈlærɪ lʊk ət maɪ tɔɪ ˈ soʊldʒər hiːz ɡɑːt dɑːrk her] [ˈwʌndərfl bət wɑːt əˈbaʊt ˈtʃʌk.l̩ ˈted.i ber] Larry: Look at my toy soldier! Hes got dark hair! Nanny: Oh, yes. Hes wonderful! But what about Chuckles teddy bear?