Помогите!!! напишите мне 2 вытворных и 2 невытворных слов!и сделайте с ними предложения! ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Невытворныя: а, аб,за,цераз,да - прыназоуники. Вытворныя: пры дапамозе,паблизу.дзякуючы P.s. вместо русских букв белорусские.. 1.Я пайшоу да сяброуки. 2.Маланка блискае над хатай. 3 Пры дапамозе сябра, я зрабиу заданне. 4. Кали бачыш и чуеш маланку з громам адначасова, тады навальница паблизу.