Помогите найти лишнее слово в b и da) June, July, Jeff, Januaryb) Steve, Simon, September, Spike, Spotc) October, April, birthday, March, Mayd) foot, family, February, August, father

Помогите найти лишнее слово в b и d a) June, July, Jeff, January b) Steve, Simon, September, Spike, Spot c) October, April, birthday, March, May d) foot, family, February, August, father
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
September August Вот
Гость
a) June, July, Jeff, January b) Steve, Simon, September, Spike, Spot c) October, April, birthday, March, May d) foot, family, February, August, father