Помогите! Нужно написать словарный диктант 40 слов. "Правопис прикметників".(На украинском) Пожалуйста, помогите. Заранее спасибо!
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ПравилаПриклади1. Разом пишуться:а) складні прикметники, утворені від складних іменників, що пишуться разом;б) складні прикметники, утворені від сполучення іменника та узгоджуваного з ним прикметника;в) складні прикметники з другою дієслівною частиною;г) складні прикметники, в яких перша частина -прислівник, та ті, в яких друга частина - дієприкметник;д) прикметники, в яких основне смислове навантаження передається останнім прикметником. лісостеповий, трубопрокатний, чорноземнийважкоатлетичний, народнопоетичний, правобереж- нийволелюбний, вантажопідйомний, домобудівнийвсесвітньовідомий, важкодоступний, вищезгаданий, свіжозрубанийзернобобовий, вузькодіалектне, лінгвостилістичні 2. Через дефіс пишуться:а) складні прикметники, утворені від складних іменників, що пишуться через дефіс;б) складні прикметники, утворені з прикметникових основ, між якими можна вставити сполучник і;в) складні прикметники, перша частина яких закінчується на -ико, -іко;г) складні прикметники з першою частиною військово-, воєнно-;д) складні прикметники, в яких перша частина не має прикметникового суфікса, але за змістом є однорідна з другою частиною й приєднується до неї за допомогою сполучного звука о або е;е) складні прикметники, що позначають відтінки кольору або смаку, проміжних сторін світу.генерал-губернаторський, дизель-моторний, унтер-офіцерськийлітературно-меморіальний, мистецько-художній, навчально-виховний, музично-розважальнийісторико-архітектурний, фізико-математичний, ме-ханіко-технічнийвійськово-морський, воєнно-політичний,але: військовозобов'язаний, військовополоненийм'ясо-вовняний, м'ясо-молочний, крохмале-патоковийсвітло-синій, жовто-зелений, гірко-кислий, північно-західний, але.жовтогарячий