Помогите образовать степени сравнения прилагательных по английскому. Вот эти прил-е: Hot Great Thick Fat Warm Tall High Weak Light Clean Deep

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
hot-hotter-the hottest great-greater-the greatest thick-thicker-the thickest fat-fatter-the fattest warm-warmer-the warmest tall-taller-the tallest high-higher-the highest weak-weaker-the weakest light-lighter-the lightest clean-cleaner-the cleanest deep-deeper-the deepest