Помогите, образуйте от этих глаголов существительные: to inform, to compute,to perform,honest,to cross,to feel,to compete,to impress,curious

Помогите, образуйте от этих глаголов существительные: to inform, to compute, to perform, honest, to cross, to feel, to compete, to impress, curious
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Information Computer Performance Honesty Crossing Feeling Competition Impression Curiosity
Гость
to inform-information to compute-computer to perform - performance honest - honesty to cross - a cross либо crossing to feel - feeling to compete - completion to impress - impression curious - curiousity