Помогите !!!! ОЧЕНЬ СРОЧНО !!!!!!! Chain game . Use the end of a sentence as a beginning to a new one . Example: A: When Nikita and Dasha come back to Moscow , they'll tell their friends about the USA . B: When they tell their...

Помогите !!!! ОЧЕНЬ СРОЧНО !!!!!!! Chain game . Use the end of a sentence as a beginning to a new one . Example: A: When Nikita and Dasha come back to Moscow , they'll tell their friends about the USA . B: When they tell their friends about the USA , their friends will ask a lot of questions . C: When their friends ask them a lot of questions , they will answer all of them . ПОМОГИТЕ . ДАЮ 99 баллов !!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Цепь игры . Использование в конце предложения, а начало новой . Например: A: когда Никита и Даша возвращаются в Москву , они расскажут своим друзьям о США . B: когда они рассказывают своим друзьям о США , их друзья будут задавать много вопросов . C: когда их друзья задают им много вопросов , они ответят на все из них .