Помогите ответить на вопросы: 1) What type of music do you prefer: pop, rock, heavy metal? 2) Why do you like fantasy?

Помогите ответить на вопросы: 1) What type of music do you prefer: pop, rock, heavy metal? 2) Why do you like fantasy? 3) Who is your favorite actor or actress? 4) Where do your pen friends live? 5) When do your parents have holidays? 6) How do you usually spend your weekends? 7) Which flowers does your girlfriend like?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.I prefer pop music 2.I like fantasy,because it gives you opportunity to immerse in unreal world 3.my favorite actor is Leonardo dicaprio 4.My pen friends live in Spain and in Italy 5.My parents have holiday in Dubai 6.i spend my weekends going for a walk or surfing internet 7.Your girlfriend likes roses