Помогите ответить на вопросы , очень срочно надо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) this house has two floors. 2)Upstairs there are two bedrooms, a study and a bathroom. 3)There are two toilets. 4) Downstairs there is a living room, a dining room, a kitchen, a hall, a garage and a toilet. 5) Yes, there is a dining room. 6) The car I usually in the garage. Але якщо ти будеш постійно списувати, то не вивчиш англійську, а вона тобі потім може дуже помогти... Якщо щось не розумієш як робити, то пиши, я поясню без проблем) Но если ты будешь постоянно списывать, то ни выучишь английский, а он тебе потом может очень помочь ... Если что-то не понимаешь как делать, то пиши, я объясню без проблем)
Гость
1) There are two floors. 2) There are two bedrooms, one bathroom and one study room. 3) (Если комната - одна, если предмет - два) a) There is one toilet. b) There are two toilets. 4) There is a hall, a kitchen, a dining room, a toilet, a living room and garage. 5) Yes. There is a dining room an the downstairs. 6) The car is usually placed at the ground floor in the garage.