Помогите ответить на вопросы3. Can you name usual containers for milk, lemonade, jam, sugar, cream and flour? 4.What word ismissing here...- small- regular in size- big- huge? 5.What is the title of Mark Twain's book about Tom ...

Помогите ответить на вопросы 3. Can you name usual containers for milk, lemonade, jam, sugar, cream and flour? 4.What word ismissing here...- small- regular in size- big- huge? 5.What is the title of Mark Twain's book about Tom Sawyer?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3) I think it name carton 4)height  5) the title is The adventures of Tom Sawyer