Помогите перевести Английский язык 8класс Can I have a fruit salad, please? I have a healthy diet. Many of my friends want to lose weight. This souse is too spicy. Ann is allergic to fish. We buy fresh bread at the bakery. How ...
Помогите перевести Английский язык 8класс
Can I have a fruit salad, please?
I have a healthy diet.
Many of my friends want to lose weight.
This souse is too spicy.
Ann is allergic to fish.
We buy fresh bread at the bakery.
How can I get to the chemist’s?
To get to the post office you have to pass the florist’s and then turn left.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Можно мне фруктовый салат, пожалуйста? Я за здоровое питание. Многие мои друзья хотят похудеть. Этот соус слишком острый. Энн аллергия на рыбу. Мы покупаем свежий хлеб в пекарне. Как я могу получить в аптеке? Чтобы попасть на почту надо пройти в Цветочный магазин и затем поверните на лево