ПОМОГИТЕ ПЕРЕВЕСТИ. catch up with to fail to keep level with another. fall behind to work hard to do uncompleted work get on with to have a good relationship look up to search for a piece of information go on to continue....

ПОМОГИТЕ ПЕРЕВЕСТИ. catch up with to fail to keep level with another. fall behind to work hard to do uncompleted work get on with to have a good relationship look up to search for a piece of information go on to continue. take up to begin to do something as a pastime
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
догнать, чтобы не держать на одном уровне с другой. отставать, чтобы упорно трудиться, чтобы сделать незавершенную работу ладить с, чтобы иметь хорошие отношения искать искать кусок информации идти, чтобы продолжить. занять, чтобы начать делать что-то как времяпрепровождение