Помогите перевести на англ.: сын надувает шарики; племянник рисует картину; муж дарит подарок; бабушка печёт пирог

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
the son inflates balls the nephew draws a picture the husband grants a gift the grandmother bakes pie
Гость
Son inflates balloons. Nephew paints a picture. Husband gives gift. Grandmother bakes a cake.