Помогите перевести по английски.... Heeo! My name is ...... My mother cooks for our family. She makes breakfast,lunch and dinner . For breakfast l like to eat sandwiches and tea or milk. I like to drink apple or orange juice. I...

Помогите перевести по английски.... Heeo! My name is ...... My mother cooks for our family. She makes breakfast,lunch and dinner . For breakfast l like to eat sandwiches and tea or milk. I like to drink apple or orange juice. I also like to eat soup,chicken,and potatoes . For dinner l usually eat salad with tomatoes and cucumbers. I eat fruit and vegetables a lot; They are good for us.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Heeo! Меня зовут ......Моя мать готовит для нашей семьи.Она готовит завтрак,обед и ужин .На завтрак я люблю есть бутерброды и чай или молоко.Мне нравится пить яблочный или апельсиновый сок.Я тоже люблю есть суп,курицу и картофель .На ужин я обычно ем салат с помидорами и огурцами.Я ем фрукты и овощи много; они хороши для нас.