Помогите перевести текст:Ben: Do you like the zoo,Ann?Ann: Yes,I do.It is great.What is that animal over there?Ben: Which one? What does it look like?Ann: It has a long neck and long legs.Ben: That is a giraffe.They are so beau...

Помогите перевести текст: Ben: Do you like the zoo,Ann? Ann: Yes,I do.It is great.What is that animal over there? Ben: Which one? What does it look like? Ann: It has a long neck and long legs. Ben: That is a giraffe.They are so beautiful. Ann: Yes, they ara.Look,what is that up in the tree? Ben: It is a monkey. Ann: Ah! I dont like monkeys. Ben: Who not? Ann: They are noisy. Ben: I find them cute.Anyway,let is go and see the bears. Ann: OK
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Бэн: Любишь зоопарки, Энн Энн: Да, люблю. Там(или Это) великолепно. Что там за животное? Бэн: То, которое одно? На кого оно похоже? Энн: У него длинная шея и длинные ноги. Бэн: Это жираф. Они такие красивые. Энн: Да, они красивые. Посмотри, кто это на дереве? Бэн: Это обезьянка. Энн: Ах, я не люблю обезьянок Бэн: Почему нет? (скорее всего там Why not, а не who not, как у тебя) Энн: Они шумные. Бэн: Я нахожу их милыми. В любом случае, Пойдем и посмотрим на меведей Энн: Хорошо.