Помогите перевести в рифмуWhat is a family? Who is a family? One and another makes two is a family. Baby and father and mother: a family Parents and sister and brother: a family All kinds of people can make up a family All kind...

Помогите перевести в рифму What is a family?  Who is a family?  One and another makes two is a family.  Baby and father and mother: a family  Parents and sister and brother: a family  All kinds of people can make up a family  All kinds of mixtures can make up a family  What is a family?  Who is a family?  The children that lived in a shoe is a family!  A pair like Kanga and Roo is a family!  A calf and a cow that go moo is a family!  All kinds of creatures can make up a family  All kinds of numbers can make up a family  All of your family plus you is a family
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Что это - семья?  Кто это - семья?  Один и одна вместе - это семья.  Ребенок, и мать, и отец - вот семья.  Родители, брат и сестра - вот семья.  Могут все люди сложиться в семью.  Смешай что угодно - и будет семья.  Что это - семья?  Кто это - семья?  Дети, что жили в ботинке - семья!  И Кенга и Ру вместе это семья!  Корова с теленком - тоже семья!  Все твари способны сложиться в семью.  Все виды стихов - это тоже семья.  Все ваши семьи плюс вы-семья))) Ну вот как то так вот)