Помогите перевестиДАМ 40 БАЛЛОВ!!1)Ата - әсәңә иш булып үҫ!2)Ауыҙына бал да май: телең балдай татлы булһын,эшең майҙан шыма барһын!3)Изгелекле,игелекле бала бул!4)Исемеңә тап төшөрмә!5)Исемеңде сығарма!6)Ватаныңды данлар бала б...

Помогите перевести ДАМ 40 БАЛЛОВ!! 1)Ата - әсәңә иш булып үҫ! 2)Ауыҙына бал да май: телең балдай татлы булһын,эшең майҙан шыма барһын! 3)Изгелекле,игелекле бала бул! 4)Исемеңә тап төшөрмә! 5)Исемеңде сығарма! 6)Ватаныңды данлар бала бул! 7)Исемең үҙеңде үҫтерһен!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)родители имеют одинаковый рост!2)масло и мед рта: язык, чтобы кольцо сладкий,гладкой площади идут работы!3)договориться,да игелекле детей!4)именно зовут огонек!5)выпускать зовут!6)да Родину славные дети!7)развитие своих зови!