ПОМОГИТЕ ПЛИИИИИС!!!!!!!! ПЯТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЙ Present Simpl пожалуйста помогите

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He goes to school every day We don't cook. Do you do your homevork rvery sunday? Yes! I do my homework every sunday. She listens to musik.
Гость
Today l go to school. I have got a phone. I love my family. I always play football in my free time. Today l go to shop and buy new boots (dress).