Помогите плиз)) N1 - Complete the questions. Use these verbs: do do enjoy go like start teach work.1.2.3.4.5.6.7.8. What do you do?......... it?What time.........in the morning?.........on Saturdays?How.........to work?And your...

Помогите плиз)) N1 - Complete the questions. Use these verbs: do do enjoy go like start teach work. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. What do you do? ......... it? What time.........in the morning? .........on Saturdays? How.........to work? And your husband. What.........? What.........? .........his job? I work in a bookshop. It's OK. At 9 o'clock. Sometimes. Usually by bus. He's a teacher. Science. Yes, he loves it. N2 - Write short answers (Yes, he does. / No, I don't, etc.). 1. Do you watch TV a lot? No, I don't. 2. Do you live in a big city? ......... 3. Do you often ride a bicycle? ......... 4. Does it rain a lot where you live? ......... 5. Do you play the piano? .........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
! Переведи всё сом(а) в Г_уле переводчике