Помогите плиз сочинение write your own essay "what do you like best about your school?"
Помогите плиз сочинение
write your own essay "what do you like best about your school?"
Ответ(ы) на вопрос:
My school is very beautiful . in her sympathetic teacher who help me if I am unable to understand the topic . I love the dining room where I eat is very tasty . Also in the school a lot of friends with whom you can talk on various topics . Also the school has a computer class in which many many computers . Gym class I really like I love to climb a rope and play with the guys in football. During math class I sometimes clear sometimes not clear. Drawing on the lesson I draw tanks and soldiers. I also like English class where I have a great teacher .
Моя школа очень красивая . в ней отзывчивые учителя которые помогают мне если у меня не получается понять тему . Еще я люблю столовую в которой я очень вкусно питаюсь . Так же в школе очень много друзей с которыми можно поговорить на разные темы . Так же в школе есть компьютерный класс в которой много много компьютеров . Урок физкультуры мне очень нравится я люблю лазить по канату и играть с ребятами в футбол. На уроке математики мне бывает понятно бывает не понятно. На уроке рисования я рисую танки и солдат. Так же мне нравиться урок Английского языка где у меня великолепный учитель .