Помогите плиз , срочно Ответьте на вопросы 1. What so you do in the English lessons?2. What do you usually do in the evening?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.I usually answer my teacher's questions , work with vocabulary, write different grammar tests. 2.In the evening I usually have a supper with my family , read an adventure book or watch TV .