ПОМОГИТЕ ПЛИЗЗЗ ПЕРЕВОД. My friend Karen is a very busy person. When she is not doing her homework or studying, she is out having fun. On Tuesdays, she goes swimming after school. She practises a lot be...

ПОМОГИТЕ ПЛИЗЗЗ ПЕРЕВОД. My friend Karen is a very busy person. When she is not doing her homework or studying, she is out having fun. On Tuesdays, she goes swimming after school. She practises a lot because she's in the school team. Then, on Wednesdays, she goes to music club. On Thursdays, she meets her friends for a coffee in town. Then, on Fridays, she goes to the cinema or plays scrabble with her sister. At the weekend, Karen always spends time with her family. She usually helps her mum around the house and sometimes her dad takes her windsurfing. ВОПРОСЫ. What school team does Karen belong to? When does she meet her friends? Which board game does Karen like to play? Who does she spend her weekends with? What does she do on Wednesdays?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мой друг Карен очень занятой человек. Когда она не делает домашнее задание или учебу, ей весело. По вторникам она плавает после школы. Она много тренируется, потому что она в школьной команде. Затем, по средам, она ходит в музыкальный клуб. По четвергам она встречает своих друзей за кофе в городе. Затем, по пятницам, она ходит в кино или играет с сестрой. В выходные Карен всегда проводит время со своей семьей. Обычно она помогает маме обходиться дома, а иногда ее папа занимается ее виндсерфингом. ВОПРОСЫ: К какой школе принадлежит Карен?Когда она встречает своих друзей?Какую карточную игру Карен любит играть?С кем она проводит выходные?Что она делает по средам?