Помогите !!! плюс перевод 1.Use the phrases to complete the dialouge.There`s one extra phrase you do not need to use a)How horrible b)That unbelievable c)I`ve got some good news to tell you d)listen to this A:Anything interest...

Помогите !!! плюс перевод 1.Use the phrases to complete the dialouge.There`s one extra phrase you do not need to use a)How horrible b)That unbelievable c)I`ve got some good news to tell you d)listen to this A:Anything interesting in the newspaper? B:Actually yes!...Rescue teams found three fishermen alive!They were lost in the Pacific for a year A:....How did they survive? B:They drank rainwater and ate saw fish А:....they must have had a really hard time!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Используйте фразы для завершения dialouge.Есть одна лишняя фраза вам не нужно использовать а)как попало, б), что невероятно с)у меня есть хорошие новости, чтобы сказать вам, д)послушать в этом Ответ:что-нибудь интересное в газете? Б:на самом деле да!...Спасатели нашли трех рыбаков живы!Они погибли в Тихоокеанском регионе за год A:....How они выжили? Б:они пили дождевую воду и питались рыбой видел А:....они, должно быть, было очень тяжело!