ПОМОГИТЕ ПО АНГЛИЙСКОМУ! Надо написать сочинение на тему "Holidays".

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Holidays Holidays are the days to celebrate important events. Ukraine we celebrate New Year, Christmas, Easter, Victory Day, Women's Day and other holidays. usually draw greeting cards, for my parents. On holidays we visit our relatives and friends. We like to celebrate New Year and Easter in our family. We decorate a New Year Tree on New Year's Eve. We give presents each other on New Year's Day. At Easter visit my grandmother and grandfather. We eat Easter eggs and paska, which is Easter bread.