Помогите по жалуйста написать на английском краткую статью о о каком нибудь спорте по плану • Имя • Снаряжение • Правила/техника • Почему вам это нравится

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello, my name is Dasha. And My favorite activity is a volleyball. we don't need anyone special equipment. We need sports uniforms and volleyball. the rules are very simple. you need to hit the ball, and try what he'd hit on the opponent's field. I love this activity because he's very mobile