Помогите пожалуйста!!!!!! 4. Fill in the nationalities. Which of the countries are in Europe, America, Africa, Asia? Italy- Argentina- Brazil- Japan- Mexico-

Помогите пожалуйста!!!!!! 4. Fill in the nationalities. Which of the countries are in Europe, America, Africa, Asia? Italy- Argentina- Brazil- Japan- Mexico- China- Portugal- Egypt- Russia- England- France- Spain- Turkey- Greece- the USA- Hungary-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Italy- in Europe, Argentina- America Brazil-America Japan- Asia Mexico-America China-Asia Portugal-Europe Egypt-Africa Russia-Europe, Asia England-Europe France-Europe Spain-Europe Turkey-Africa Greece-Europe the USA-America Hungary- Europe