Помогите помогите помогите!!много баллов 40 я целый цень сижу над этим помираю!!хелп

Гость
1. a) didn't he? b) do you? c) weren't they? d) does he? e) did he? f) hasn't it? g) are you? h) won't you? i) doesn't he? j) aren't you? 2. a) 4 b) 10 c) 5 d) 8 e) 3 f) 9 g) 2 h) 6 i) 1 j) 7 3. a) hasn't he? b) do you? c) wasn't he? d) didn't I? e) isn't she? f) aren't we? g) has he? h) were you? i) are they? j) did she?