Помогите поставить предложения сначала в отрицательную форму а потом в вопросительную1)He sang2)He saw an Ant3)Winter came4)I worked all summer

Помогите поставить предложения сначала в отрицательную форму а потом в вопросительную 1)He sang 2)He saw an Ant 3)Winter came 4)I worked all summer
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) He didn't sing. Did he sing? 2) He didn't see an ant. Did he see an ant? 3) Winter didn't come. Did winter come? 4) I didn't work all summer. Did you work all summer?
Гость
He did not sing-отрицательная форма Did he sing?- вопрос He didn't see an Ant........................Did he see an Ant? Winter did not come....................    Did winter come? I did not work all summer....................Did I work all summer?