Помогите пожалуиста глаголы to be to have There _______ two windows in this classroom. Where _______ the athletes yesterday morning You _______ a student next year. The students of our group _______ in a sports camp last week. ...

Помогите пожалуиста глаголы to be to have There _______ two windows in this classroom. Where _______ the athletes yesterday morning You _______ a student next year. The students of our group _______ in a sports camp last week. Nick takes up hockey. He _______ a hockey stick. I _______ training sessions at a modern sports centre last year. I _____ got skates. ________ she got a dictionary? A runner ______ got strong legs Our Academy ______ its own sports facilities. Mike is a first year student. He _______ examinations twice a year. Ted _______ running shoes I ______ got a large family. I ______ the first grade. There ______ an indoor stadium in our Academy. I _______ an instructor. Nick _______ a coach next year. There _______ an ice-rink in our town. There _______ three Masters of Sports in this group last year. We ______ students. Our Academy _______ in Moscow. There _______ no tennis courts in my town. How many students _______ there in your group? It _______ Friday yesterday. _______ she got a swimming suit? Lis goes in for tennis. She _______ a tennis racket. This sports centre ______ got a swimming pool. He _______ the last training session two days ago. Each University ______ its own stadium. There ______ many sport complexes in Moscow There ______ a map of Great Britain on the wall. There ______ no tennis courts in my city last year. Tom began to practice wrestling when he ______ 14 years old. There ______ many sports complexes in our city. There _______ some English dictionaries on my table. This swimming suit ______ very good. Mike is a first year student. He _______ examinations twice a year. Tom ______ got a higher education. Ted _______ running shoes. We ______ a test last week. They ______ training sessions three times a week. ______ you got any English books? This sports centre ______ got a swimming pool. The examination ______ not difficult Three years ago he ______ a boxer.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
можешь уточнить задание прост вот как это переводитсяЕсть _______ два окна в этом классе.Где _______ спортсмены вчера утромВы _______ студент в следующем году.Последние студенты нашей группы _______ в спортивный лагерь на неделю.Ник занимает хоккей. Он _______ хоккейная клюшка.Я в прошлом году_______ учебные занятия в современном спортивном центре.Я _____ есть коньки.________ у нее есть словарь?Бегун ______ ноги крепкиеВ нашей Академии ______ собственный спортивный зал.Майк является студентом первого курса. Он _______ экзамены два раза в год.Тэд _______ кроссовкиЯ ______ есть большие семьи.Я ______ первый класс.Есть ______ крытый стадион в нашей Академии.Я _______ инструктором.Ник _______ тренер в следующем году.Есть _______ каток в нашем городе.Есть _______ три мастера спорта в этой группе в прошлом году.Мы ______ студентов.В нашей Академии _______ в Москве.Есть _______ нет теннисных кортов в моем городе.Сколько студентов _______ есть в вашей группе?Это _______ вчера в пятницу._______ у нее есть купальный костюм?Лис идет в теннис. Она _______ теннисные ракетки.Этот спортивный центр ______ есть плавательный бассейн.Он _______ на последней тренировке два дня назад.Каждый Университет ______ собственного стадиона.Есть ______ многие спортивные комплексы в МосквеЕсть ______ карта Великобритании на стене.Есть ______ нет теннисных кортов в моем городе в прошлом году.Том начал заниматься борьбой, когда он ______ 14 лет.Есть ______ множество спортивных комплексов в нашем городе.Есть _______ некоторые английские словари на моем столе.Этот купальный костюм ______ очень хорошо.Майк является студентом первого курса. Он _______ экзамены два раза в год.Тома ______ получил высшее образование.Тэд _______ кроссовки.Мы ______ тест на прошлой неделе.Они ______ тренировки три раза в неделю.______ у тебя есть английские книги?Этот спортивный центр ______ есть плавательный бассейн.Экзамен ______ не сложноТри года назад он ______ боксер
Гость
are are will be was has have have has has has have have have is is was are