Помогите пожалуйста! Надо написать по английскому языку тему номер 9 " my holiday " мои

Помогите пожалуйста! Надо написать по английскому языку тему номер 9 " my holiday " моиканикулы Например вот так: 1. (Предложение). 2. (Предложение). 3. (Предложение). 4. (Предложение). 5. (Предложение). 6. (Предложение). 7. (Предложение). 8. (Предложение).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. These holidays I spent well 2. Of course I am doing lessons and go for a walk 3. I will do all the house work eshnyuyu 4. I went to the village 5. I went to the bath 6. Snow has melted there were many pools 7. On the way into town I saw a bunny 8. I had a good time!