Помогите пожалуйста написать сочинение на татарском языке на тему "Моя книга"

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Минем бик матур китабым бар .Ул китапта кызык экиятлэр бар шигырьлар хэм ботен Г. Тукайнын сойлэмнэре . Мин ул китапны китапханэдэ таптым да уземэ биш кэнгэ калдырдым . Анда матур рэсемнэр бар .Тошында матур куян ясалган . Мин ул китапны бик яратам