ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!!! Напишите 5 вопросов разных типов к этому текс

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!!! Напишите 5 вопросов разных типов к этому тексту. Задайте 5 вопросов разных типов: 1 вопрос общий то есть is / do / does / did / have / was / can. 2 альтернативный допустим Did you get a newspaper OR a magazine? 3 вопрос разделительный допустим He IS at home,ISN'T it? или He ISN'T here, IS HE? 4 вопрос специальный. Специальные вопросы начинаются со специальных вопросительных слов : Whom, What, Where, When, Why, Which, Whose, How, How well, How long, How often, How much, How many. 5 вопрос к подлежащему допустим Who is at home? What has happened?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Are there a lot of films such as...? 2.Is it a 3d fiction or horrow film with...? 3.We can see films..., can not we? 4. Which film is about...? 5.Who do dislike horrow films because...?