Помогите пожалуйста. Поставьте глагол "to be" в нужную форму времени Present Indefinite Tense :

Помогите пожалуйста. Поставьте глагол "to be" в нужную форму времени Present Indefinite Tense : 1) She ... a girl. 2) We ... students. 3) They ... doctors. 4) I ... a mechanic. 5) You ... an engineer. 6) He ... a schoolboy. 7) You ... metalworkers. 8) This ... my pencil. 9) ... Peter a boy? 10) ... thes girls students?
Гость
1. is 2. are 3. are 4. am 5. are 6. is 7. are 8. is 9. Is 10. Are