Помогите пожалуйста решить Подберите верный английский перевод: Задание1)Мне х

Помогите пожалуйста решить Подберите верный английский перевод: Задание1)Мне хотелось бы поехать в Санкт-Петербург 1)I would go 2)I would like to go 3)I wish I went Задание 2. как бы мне хотелось быть сейчас дома 1)I would like to be at home 2)I should like to be at home 3) I wish I were at home Задание 3.Не хотите ли выпить чашечку чая ? 1)would like you to have a cup of tea ? 2)would like be so kind to have a cup of tea ? 3)would like be so kind as to have a cup of tea ? Выберите подходящее наречие времени: Задание 1)f she had her dictionary ... she wouldn't have prublems with her test 1)now 2)yesterday Задание 2) If my brother had told me about that ... I wouldn't go there today 1)now 2)yesterday Подберите соответствующее продолжение высказывания: Задание 1) If I were you and had a meal vocation there are many places in the United States that a)I would like to visit b)I wish to visit c)I would have visited Задание 2)If you have time , ... the Linooln memorial a)you could have visited b)you could visit c) you can visi