ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА с контрольной по украинскому языку, тема ПРИКМЕТНИК. 1) Позна
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА с контрольной по украинскому языку, тема ПРИКМЕТНИК.
1) Познач прикметники- антоніми:
а) важкий - непідсильний
б) жорстокий - милосердний
в) сяючий - блискучий
2) Як змінюється прикметник?
а) за числами, відмінками,родами
б) за числами, відмінками,в однині - за родами
в) за числами, родами
3) До поданих іменників допиши прикметники. Визнач їх відмінок.
а) За..................................... березою
б) Біля .................................. паркану
в) На .................................... білочці
4) Познач групу прикметників з основою на м*який приголосний:
а) кольоровий, травневий, материнська
б) потужна, рідне, вранішній
в) сусідній, самотнє, колишня
5) Познач словосполучення, у якому рід, число і відмінок прикметника визначено БЕЗ помилок:
а) батьківської хати (ж.р., одн., О.в.)
б) На піщаному березі ( ч.р., одн., Д.в.)
в) З ясного неба ( с.р., одн., Р.в.)
6) Утвори прикметники від іменників ВЕЛЕТЕНЬ і ПАСАЖИР і склади з ними речення.
ПОЖАЛУЙСТА, ОГРОМНОЕ СПАСИБО!!! Даю 30 баллов
Ответ(ы) на вопрос:
1. Б) 2. А) 3. а) За високою березою (орудний відмінок) б) біля зеленого паркану (родовий відмінок) в) на маленькій білочці (давальний відмінок) 4. в) 5. б) 6. Велетень- злий, честний, добрий Злий велетень ніколи не любив непроханих гостей Пасажир - гарний, совісний, заздрісний Совісний пасажир повернув зайві гроші водію