Помогите пожалуйста с заданием!!! На завтра ребёнку в школу надо. Прочитай и закон

Помогите пожалуйста с заданием!!! На завтра ребёнку в школу надо. Прочитай и закончи рассказы. Pam has got a cat. The cat is grey. Pam`s cat has got a hat. The hat isn`t bad. It is ... . Jim has got a pig. The pig is pink. Jim`s pig has got a stick. The stick isn`t big. It is ... . Tom has got a frog. The frog is ... . Tom`s ... has got a ... . The ... isn`t big. It is ... .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) good 2) little 3) green 4) frog 5) paws 6) paws 7) little