Помогите пожалуйста сделать 1) Christmas. 2) Easter. 3) Hawaiian party. 4)independence day.5)new years eve.6)powwow party.7)t

Помогите пожалуйста сделать 1) Christmas. 2) Easter. 3) Hawaiian party. 4)independence day.5)new years eve.6)powwow party.7)thanksgiving day. A) "Auld Land Sune"song. B) chocolate rabbits, coloured eggs. C) dances with bows and arrows. D) flaga, fireworks. E) garlands of flowers. F) pudding with a coin inside. G) trick or treating. H) turkey, parades.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) g 2) B 3) a 4) d 5) F 6) h 7) c